Sprawdzone multiplikatory z Aliexpress

Każdy wędkarz, który interesuje się wędkarstwem castingowym zdaje sobie sprawę jak drogie są polecane multiplikatory na polskim rynku. W rozsądnych kwotach możemy znaleźć tylko multiplikatory do lekkiego castingu, a i tak pozostawią one wiele do życzenia pod względem materiałów z jakich zostały wykonane czy też samej jakości wykonania. Warto skierować się na rynek azjatycki, ponieważ chińscy producenci niezwykle rozwinęli swoje produkty i ze świecą szukać u nas multiplikatorów o tak świetnym stosunku cena/jakość.

1. Piscifun Alijoz

Jeden z dwóch polecanych multiplikatorów z Aliexpress do ciężkiego castingu. Według serwisantów 80g przynęty nie mają prawa zaszkodzić tej maszynie. Osobiście używam go w ciężkim szczupakowym castingu i obsługuje on bez problemu przynęty w zakresie 15-110g. Do tego kosztuje ułamek ceny jaką trzeba zapłacić za chociażby Abu Beast.


Piscifun Phantom

Kolejna propozycja od firmy Piscifun, tym razem przeznaczona do lekkiego castingu. Multiplikator świetnie współpracuje z przynętami w przedziale 7-40g. Osobiście jest to mój wybór przy castingu 10-27g. 162 gramy wagi, podwójny system hamulców (magnetyczny i odśrodkowy) to naprawdę świetne parametry. Zdecydowanie mogę polecić go osobą początkującym bo trzeba się bardzo postarać, aby zrobić brodę przy rzucie.


Fishband PW100 Upgrade

Był już multiplikator do ciężkiego castingu, był do lekkiego to teraz czas na prawdziwą gratkę dla miłosników castingu BFS. Fabrycznie wbudowany system Drag Click, szpula o wadze zaledwie 8,3g. Sam multik to zaledwie 138g wagi. Jedna z najlepszych propozycji do castingowego Ultralighta. Start już od 2g i 5cm gumy.


Tsurinoya Dark Wolf

Konstrukcja zbliżona do wspomnianego powyżej Fishbanda PW100, przeznaczona również do BFS. Dark Wolf jest delikatnie cięższy, ale jednocześnie jego mechanizm jest wykonany z lepszych materiałów. Fantastyczny, magnetyczny hamulec rzutowy, który sprawia, że komfort rzutów i ich długość jest nieporównywalna z żadnym innym multikiem BFS dostępnym na Aliexpress.


Daiwa Tatula

Jeżeli ktoś nie słyszał o tym multiplikatorze to znaczy, że nie ma kompletnie pojęcia o wędkarstwie castingowym. Jeden z najczęściej polecanych multików, oryginalna Daiwa Tatula jest dostępna na Aliexpress o kilkaset złotych taniej niż w polskich sklepach. 3 rozmiary (100, 150, 200), czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór naprawdę wielu wędkarzy na całym świecie.