Sprawdzone multiplikatory z Aliexpress

Każdy wędkarz, który interesuje się wędkarstwem castingowym zdaje sobie sprawę jak drogie są polecane multiplikatory na polskim rynku. W rozsądnych kwotach możemy znaleźć tylko multiplikatory do lekkiego castingu, a i tak pozostawią one wiele do życzenia pod względem materiałów z jakich zostały wykonane czy też samej jakości wykonania. Warto skierować się na rynek azjatycki, ponieważ chińscy producenci niezwykle rozwinęli swoje produkty i ze świecą szukać u nas multiplikatorów o tak świetnym stosunku cena/jakość.

Piscifun Alijoz 300

Jeden z dwóch polecanych multiplikatorów z Aliexpress do ciężkiego castingu. Według serwisantów 80g przynęty nie mają prawa zaszkodzić tej maszynie. Osobiście używam go w ciężkim szczupakowym castingu i obsługuje on bez problemu przynęty w zakresie 15-110g. Do tego kosztuje ułamek ceny jaką trzeba zapłacić za chociażby Abu Beast.

0 /10
NASZA OCENA

Daiwa Tatula

Jeżeli ktoś nie słyszał o tym multiplikatorze to znaczy, że nie ma kompletnie pojęcia o wędkarstwie castingowym. Jeden z najczęściej polecanych multików, oryginalna Daiwa Tatula jest dostępna na Aliexpress o kilkaset złotych taniej niż w polskich sklepach. 3 rozmiary (100, 150, 200), czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór naprawdę wielu wędkarzy na całym świecie.

0 /10
NASZA OCENA

Fishband PW100 Upgrade

Był już multiplikator do ciężkiego castingu, był do lekkiego to teraz czas na prawdziwą gratkę dla miłosników castingu BFS. Fabrycznie wbudowany system Drag Click, szpula o wadze zaledwie 8,3g. Sam multik to zaledwie 138g wagi. Jedna z najlepszych propozycji do castingowego Ultralighta. Start już od 2g i 5cm gumy.

0 /10
NASZA OCENA

Piscifun Phantom

Kolejna propozycja od firmy Piscifun, tym razem przeznaczona do lekkiego castingu. Multiplikator świetnie współpracuje z przynętami w przedziale 7-40g. Osobiście jest to mój wybór przy castingu 10-27g. 162 gramy wagi, podwójny system hamulców (magnetyczny i odśrodkowy) to naprawdę świetne parametry. Zdecydowanie mogę polecić go osobą początkującym bo trzeba się bardzo postarać, aby zrobić brodę przy rzucie.

0 /10
NASZA OCENA

Tsurinoya Dark Wolf

Konstrukcja zbliżona do wspomnianego powyżej Fishbanda PW100, przeznaczona również do BFS. Dark Wolf jest delikatnie cięższy, ale jednocześnie jego mechanizm jest wykonany z lepszych materiałów. Fantastyczny, magnetyczny hamulec rzutowy, który sprawia, że komfort rzutów i ich długość jest nieporównywalna z żadnym innym multikiem BFS dostępnym na Aliexpress.

0 /10
NASZA OCENA