Najlepsze spinningi z Aliexpress

Jeżeli szukasz najlepsze spinningi z Aliexpress to dobrze trafiłeś. Wędki spinningowe to zdecydowanie domena sprzętu wędkarskiego ofertowanego przez Chińczyków. Na portalu znajdziemy kije różnej jakości i w różnych cenach. Przeglądając ofertę można zauważyć, że największą popularnością cieszą się wędki w przedziale od 100 do 200zł.

1. Kuying Teton – lżej się nie da!

Zacznijmy od zdecydowanie najczęstszego wyboru polskich wędkarzy. Kuying Teton to typowy spinning okoniowy, który kosztuje około 250zł. Jakością wykonania i zastosowanymi materiałami przewyższa jednak zdecydowanie wiele droższych wędek dostępnych w polskich sklepach wędkarskich. TETON to kije wykonane na komponentach Fuji o szybkiej akcji, przechodzące pod rybą w pełną parabolę. Najczęściej używane są do łowienia okoni na microjigi często ważące w okolicach 1g. Zadziwiające jest jakie odległości rzutowe można osiągnąć tak lekkimi i małymi przynętami. Osobiście łowię na tetona płocie, wzdręgi i leszcze.


Tsurinoya Ajing Elf – lekka kosa na okonie

Może i mniej popularny, ale jakością wykonania, a także dopracowaniem w żadnym stopniu nieodbiega od wspominanego wyżej Tetona. Niewątpliwie na korzyść propozycji od firmy Tsurinoya działa wyższa cena. Ponad 300zł to niemała kwota. Jednakże mówimy tu o kiju, którego wielu nazywa pogromcą Tetona. Przed premierą Ajinga, Teton był bezkonkurencyjny. Ajing Elf dostępne są zarówno w wersji castingowej jak i tradycyjnego spinningu. Wersję różnią się także ciężarem wyrzutowym. Dla fanów łowienia na paprochy Tsurinoya przygotowała wersję Ultralight, z kolei chcąc połowić nieco ciężej powinnyśmy sięgnąć po wersję Light.Kingdom Solo II – szybka sandaczówka

Przechodzimy teraz do wędek przeznaczonych na większe ryby. Kingdom Solo to wędka o fantastycznym designie, dostępna w 3 wersjach. Light (cw 3-10g), Medium Light (4-12g) i Medium (8-28). Wszystkie wymienione cechują się szybką akcją (Fast). Zbudowana na komponentach Fuji wędka sprawdzi się doskonale jako szybki sandaczowy kij. Również łowienie szczupaków na lekko nie sprawi żadnego problemu.


Johncoo Vivid – 2 wędki w cenie 1?

Najtańsza wędka w naszym zestawieniu to propozycja od firmy Johncoo. Ten kij wyróżnia się tym, że dostajemy do niego dwa górne składy o różnym CW. Do wyboru UltraLightL/Light i Light/Medium. Niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich poszukujących niedrogiego uniwersalnego kija. Szybki blank pozwala zastosować Johncoo Vivid podczas połowu okoni, kleni i pstragów.