Polecane okoniówki z Aliexpress

Dobra wędka okoniowa musi spełniać wiele wymagań. Powinna być lekka i czuła, a jednocześnie mocna na wypadek niespodziewanym przyłowów. Przedstawiamy 5 wyselekcjonowanych wędek dostępnych na Aliexpress w najlepszych cenach. A oto i polecane okoniówki z Aliexpress

Kuying Teton

Zacznijmy od zdecydowanie najczęstszego wyboru polskich wędkarzy. Kuying Teton to typowy spinning okoniowy, który kosztuje około 250zł. Jakością wykonania i zastosowanymi materiałami przewyższa jednak zdecydowanie wiele droższych wędek dostępnych w polskich sklepach wędkarskich. TETON to kije wykonane na komponentach Fuji o szybkiej akcji, przechodzące pod rybą w pełną parabolę. Najczęściej używane są do łowienia okoni na microjigi często ważące w okolicach 1g. Zadziwiające jest jakie odległości rzutowe można osiągnąć tak lekkimi i małymi przynętami. Osobiście łowię na tetona płocie, wzdręgi i leszcze.

0 /10
NASZA OCENA

Tsurinoya Ajing Elf

Może i mniej popularny, ale jakością wykonania, a także dopracowaniem w żadnym stopniu nieodbiega od wspominanego wyżej Tetona. Niewątpliwie na korzyść propozycji od firmy Tsurinoya działa wyższa cena. Ponad 300zł to niemała kwota. Jednakże mówimy tu o kiju, którego wielu nazywa pogromcą Tetona. Przed premierą Ajinga, Teton był bezkonkurencyjny. Ajing Elf dostępne są zarówno w wersji castingowej jak i tradycyjnego spinningu. Wersję różnią się także ciężarem wyrzutowym. Dla fanów łowienia na paprochy Tsurinoya przygotowała wersję Ultralight, z kolei chcąc połowić nieco ciężej powinnyśmy sięgnąć po wersję Light.

0 /10
NASZA OCENA

Johncoo Vivid – 2 wędki w cenie 1?

Najtańsza wędka w naszym zestawieniu to propozycja od firmy Johncoo. Ten kij wyróżnia się tym, że dostajemy do niego dwa górne składy o różnym CW. Do wyboru UltraLightL/Light i Light/Medium. Niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich poszukujących niedrogiego uniwersalnego kija. Szybki blank pozwala zastosować Johncoo Vivid podczas połowu okoni, kleni i pstragów.

0 /10
NASZA OCENA

Kingdom KingPro

Kingdom KingPro to propozycja dla osób, które wiedzą czego szukają. Mnogość konfiguracji w jakich dostępna jest ta wędka może przyprawić o ból głowy. 2, 3 i 4 sekcje, akcja medium lub medium-fast, różne długości i ciężary wyrzutowe. Nie mniej jednak warto rozważyć Kingdom KingPro podczas szukania okoniowej wędki.

0 /10
NASZA OCENA

Kingdom Solo II

Przechodzimy teraz do wędki przeznaczonej dla większych przynęt. Kingdom Solo to wędka o fantastycznym designie, dostępna w 3 wersjach. Light (cw 3-10g), Medium Light (4-12g) i Medium (8-28). Wszystkie wymienione cechują się szybką akcją (Fast). Zbudowana na komponentach Fuji wędka sprawdzi się doskonale jako szybki kij do łowienia okoni na większe przynęty. Również łowienie szczupaków na lekko nie sprawi żadnego problemu.

0 /10
NASZA OCENA